بستن منو
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲

مسیر سایت

بیمه های عمر

بیمه های عمر
بیمه های عمر
بیمه های عمر
بیمه عمر از دیدگاه حقوقی، قراردادی است که به موجب آن بیمه‌گر در مقابل دریافت حق‌بیمه از بیمه‌گزار متعهد می‌شود که در صورت فوت و یا حیات بیمه‌شده در زمان معینی مبلغی به عنوان سرمایه و یا مستمری به استفاده‌کننده (بیمه‌گزار یا شخص ثالث) تعیین شده از طرف او و یا وراث قانونی بپردازد.
خطر فوت در بیمه‌های عمر، به هر علت و شامل انواع بیماری‌ها و حوادث می‌باشد و فقط هزینه‌های جنگ و خودکشی از آن مستثنی شده، تنها تحت ضوابط خاصی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

هدف اساسی بیمه‌های عمر ایجاد، جمع آوری ذخایر مالی، سرمایه‌گزاری، کسب سود حاصله از سرمایه‌گزاری و نهایتاً ایفای تعهدات شرکت بیمه‌گر در قبال استفاده‌کنندگان می‌باشد.
در بیمه‌های عمر، بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه معینی -به صورت ماهیانه، سالیانه یا یکجا-، مبلغ معینی را پس از پایان مدت بیمه دریافت خواهد کرد و در صورت فوت بیمه شده در طول مدت قرارداد، مبلغ مقرر به استفاده کنندگان تعلق می‌گیرد.

بیمه عمر پاسارگاد در دو شاخه زیر ارائه می گردد :

بيمه عمر و تامين آتيه
این بیمه نامـه از ترکیب بیمه های عمر به شرط فوت و بیمه های عمر به شرط حیات تشکیل یافته است . در این بیمه نامه بیمه گذاران با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه ،علاوه بر تامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آتیه ، امکان برخورداری از پوشش بیمه عمر در مقابل خطر فوت را نیز خواهند داشت . بیمه های عمر همراه با تشکیل سرمایه که اکنون در بسیاری از کشورهای جهان ارائه می شود ، (universal life) طرفداران زیادی داشته و مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است . سرمایه تشکیل شده در این بیمه نامه علاوه بر پشتوانه مالی در دوران پـیـری و بـازنشستـگـی می تواند برای تامین مواردی از قـبیل : تهیه مسکن ، هزینه های ازدواج ، هزینه های تحصیل فرزندان و ... مورد استفاده قرار گیرد .

بررسی وضعیت مالی اکثر صندوق های بازنشستگی نشان دهنده این واقعیت است که میزان پرداختی این نوع صندوق ها در دوران بازنشستگی ، حتی کفایت لازم برای یک زندگی متوسط را نیز ندارد.
با توجه به اینکه عده کثیری از افراد جامعه با این مشکل مواجـه هستند طـراحـی بیمه نـامه ای بـا تشکیل سـرمایه در صـورت حـیات می تواند تامین کننده سرمایه ای یکجا در سنین بالا بوده و تاثیر مهمی در افزایش قدرت خرید افراد در دوران بازنشستگی داشته باشد .

بيمه عمر به شرط فوت
دربيمه عمر به شرط فوت ، بيمه پاسارگاد تعهد می نماید در ازاي پرداخت حق بيمه توسط بيمه گذار در صورت فوت بيمه شده سرمايه بيمه را به استفاده كننده (گان) تعيين شده در بيمه نامه بپردازد . در حال حاضر انواع بیمه عمر که توسط این شرکت عرضه می گردد عبارتند از :

  • بيمه عمر زمانی ( بامدت محدود ) با سرمايه ثابت
بيمه عمر زمانی با سرمايه ثابت بيمه نامه اي است كه در طول مدت بيمه سرمايه بيمه تغيير نمي نمايد در اين نوع بيمه شركت تعهد مي كند كه در ازاي پرداخت حق بيمه توسط بيمه گذار . براي مدت زماني معيين و در صورتي كه بيمه شده در خلال آن مدت فوت نمايد ، مبلغ بيمه توافق شده را به استفاده كننده (گان) از قرارداد بپردازد . اين نوع بيمه نامه به دو صورت انفرادي (براي يك نفر) و گروهي ( براي اجتماعي از بيمه شده گان ، ازقبيل كاركنان كارخانه ها ، شركتها ، سازمانها و ... ) صادر مي گردد .

  • بيمه عمر زمانی ( بامدت محدود ) با سرمايه نزولی
ايـن نوع بيمـه نامـه كه صـدور آن مورد استقبال نيز قرارگرفته ، به صورت مستقل و يا مكمـل بيمه عمـر صـادر مـي شود ، بيمـه اي است كـه با هدف حمـايت شخص بيمـه شـده در مقـابـل بدهـي هاي او طرح ريزي گرديده و مبلغ بيمه سال به سال نسبت به مبلغ اوليه بيمه نامه كاهش مي يابد و سرانجام درتاريخ انقضاء بيمه نامه به صفر مي رسد . اين نوع بيمه نامه كه به بيمه عمر مانده بدهكار نيز معروف است در بيمه پاسارگاد به صورت انفرادي و گروهي عرضه مي شود .

طرح های بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد


تامین آینده خانواده
بیمه عمر و بازنشستگی
بیمه آتیه کودک و نوجوان(بیمه فرزندان)
بیمه آتیه زنان خانه دار
بیمه عمر و سپرده گذاری
بیمه عمر و تامین آتیه ازدواج


( 0 Votes )