بستن منو
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۰

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار بانک و بانکداری > اهدای کتاب قرآن طباخ‌ توسط بانک پاسارگاد

اهدای کتاب قرآن طباخ‌ توسط بانک پاسارگاد

اهدای کتاب نفیس قرآن طباخ‌ به‌ مراکز فرهنگی ، هنری و مطبوعاتی توسط بانک پاسارگاد

در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و در ادامه‌ی طرح اهدای کتب نفیس به دانشگاه‌ها، مراکز علمی، نهادها، استادان و فرهیختگان، کتاب نفیس قرآن طباخ هروی را به فرهنگستان علوم، فرهنگستان هنر، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، اهداء کرد.

به گزارش بیمه پاسارگاد نقل از روابط‌ عمومی بانک پاسارگاد، طی مراسم جداگانه ای با حضور مسئولان و مدیران این مراکز، به هر یک از این نهادها یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ هروی را به‌عنوان اثری ارزشمند و ماندگار هدیه داد.

این اقدام جهت بهره‌مندی پژوهشگران، اندیشمندان و علاقمندان و انجام تحقیق و پژوهش‌های مرتبط صورت گرفت.

این قرآن نفیس به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن‌های نفیس و کم نظیر گنجینه‌ی آستان قدس رضوی است که در سال 1394 با حمایت این بانک چاپ و رونمایی شد.

همراه با اهدای این کتاب، لوح های تقدیری با امضای مدیر عامل بانک‌ به رییسان این مراکز اهداء کرد.

در بخشی از این لوح تقدیر آمده‌است:

جان و جهان به بوی زلف جانان خرم است و در هر کرانه عاشقان، نغمه‌‌خوان از نقش خیال روی دلکش او

خوش آن دلی که حیات از عشق یافته؛ پای از ناسوت خاک بریده، از صفای ملکوت گذر کرده، به فرزانگی از جبروت عقل بالنده گشته و به لاهوت کمال بر آمده.

امید که پاسارگادیان تلاشگر، در پناه لطف و مهربانی حضرت حق، همواره در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر، و توسعه و آبادانی این مرز و بوم پر گهر گام بردارند و نام بلند ایران و ایرانی، بر بال‌های زرین بانک پاسارگاد، برفراز جهان بدرخشد.»

«مصحف شریف خراسان»، در قرن نهم هجری قمری، توسط «عبدالله طباخ هروی» کتابت شده‌ و در آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود. این مصحف شریف، در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی‌متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی‌نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته‌ شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده‌است.

این کتاب به همت دکتر سید محمدصادق خرازی و با همکاری آستان قدس، به آلمان فرستاده شد و در نهایت با بهترین امکانات از قبیل کاغذ مرغوبی که با مرور زمان از بین نمی‌رود و جلد چرمی نفیس به چاپ رسید. گفتنی است خسرو رفیعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌عمومی اظهار داشت: در طول ماه ‌مبارک رمضان این اثر برجسته و ارزشمند به برخی از نهادها و مراکز فرهنگی به‌ویژه دانشکده‌های علوم و ادبیات انسانی دانشگاه‌ها اهداء می‌شود.


( 1 Vote )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی