بستن منو
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار بانک و بانکداری > حضور مدیرعامل بانک پاسارگاد در سومین کنفرانس ملی کارآفرینی

حضور مدیرعامل بانک پاسارگاد در سومین کنفرانس ملی کارآفرینی

حضور مدیرعامل بانک پاسارگاد در سومین کنفرانس ملی کارآفرینی
 
 
حضور مدیر عامل بانک پاسارگاد در سومین کنفرانس ملی کارآفرینی
 
سومین همایش ملی «کارآفرینی، استقامت ملی و توسعه پایدار» در تاریخ 25 آذر 1396 در محل مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
 
به‌گزارش بیمه پاسارگاد نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد، در این کنفرانس از دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، با اهدای تندیس به عنوان کار آفرین نمونه تقدیر شد و وی به بیان تجربیات خود در زمینه کارآفرینی پرداخت.
 
مدیر عامل بانک پاسارگاد در ابتدا با اشاره به فرمایش گهربار پیامبراکرم (ص) که فرمودند: « من از فقر ملتم نگران نیستم، بلکه از سوء تدبیر امتم نگران هستم» گفت: سوء تدبیر فقر را هم ایجاد می‌کند و ممکن است از جهات مختلف باشد مانند جهالت، بی‌دانشی، کم‌دانشی، بی‌تعهدی‌ها، هواهای نفسانی و ...
 
وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های کارآفرینی، تعهد است؛ معنای کلمه‌ی Entrepreneur یعنی شخصی که متعهد است. چنین شخصی قطعاً به‌دنبال مسیری می‌رود که دانش خود را گسترش دهد، برای آنکه جامعه را دچار سوء‌تدبیر نکند. کارآفرین فارغ از مباحث علمی و تعابیر کتاب‌ها، کسی است که بنا بر فرمایش پیامبر گرامی اسلام، فارغ از سوء تدبیر باشد و توانسته‌باشد متعهدانه عمل کند. وی تصریح کرد: به‌عنوان مثال در شهری که مغازه‌ی کفش‌های دست‌دوز وجود نداشته‌باشد، شخصی که آن مغازه را افتتاح می‌کند، نوآوری و کارآفرینی جدید را انجام می‌دهد. کسی که برای تغذیه‌ی مردم خدمات جدید را ارایه می‌دهد، باز هم کارآفرینی می‌کند و .... اما بنا بر تجربیات خودم، کارآفرینی باید نوآور و نوبنیاد باشد. استارت‌آپ‌ها در واقع فعالیت‌های نوبنیاد هستند.
 
اینکه فارغ‌‌التحصیل‌ دانشگاه ما، دانشی را یاد بگیرد و بتواند شغلی نیز داشته‌باشد، کارآفرینی است اما واقعاً وقتی می‌گوییم توسعه پایدار و کارآفرینی پایدار، یعنی چه؟ این به معنی کارآفرینی نوآور است.
 
دکتر قاسمی در ادامه تأکید کرد: یکی از بحث‌های ما نو بودن کارآفرینی و کارآفرینی نوآور است. ما در اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان و کارآفرینی نوبنیان را تعریف کرده‌ایم که از نظریه شومپیتر در کارآفرینی جلوتر است. بند 1، 2 و 5 سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به این مباحث اشاره دارد. 
 
وی در پایان تصریح کرد: کارآفرینان باید بازارشناس باشند. اگر بازارشناس نباشند، در رقابت در بازار حتی با وجود ارایه یک محصول نو، ظرف مدت کوتاهی مجبور می‌‌شوند از بازار خارج شوند. بنابراین توصیه من این است که عزیزانی که وارد این حوزه می‌شوند، خود را به تخصص‌های فنی خودشان محدود نکنند، بلکه در رابطه با اقتصاد، بازار و مدیریت هم تلاش کنند. 
گفتنی است بانک‌پاسارگاد در سال جاری موفق شد حملات پیچیده و سازمان‌یافته از سوی یک گروه خارجی نفوذگر و باج‌خواه را که با هدف اختلال و قطع خدمات سامانه‌های مبتنی بر اینترنت در حوزه مالی-بانکی کشور وارد عمل شده‌بودند، به‌طور کامل کنترل و با آن مقابله کند. این موفقیت دست‌آوردی بزرگ و ارزشمند در حوزه امنیت سایبری است که با سرلوحه قراردادن اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان مثال‌زدنی جوانان متخصص ایران‌زمین، توسط بانک‌پاسارگاد به دست آمد.

( 1 Vote )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی