بستن منو
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۳

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار صنعت بیمه > بیمه ساختمان ازسال آینده اجباری می شود

بیمه ساختمان ازسال آینده اجباری می شود

بیمه ساختمان ازسال آینده اجباری می شود

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اساس مصوبه دولت همه سازمان ها ، دستگاهها ، نهادها و وزارتخانه ها موظفند ساختمان ها و اماکن خود را از سال آینده بیمه کنند .

به گزارش بیما، قدمی افزود:‌ تلاش می کنیم با گسترش فرهنگ بیمه تا حدودی خسارت های احتمالی حوادث را کاهش دهیم .

وی گفت:‌ هزینه بیمه ساختمان ها بسیار پایین تر از آن چیزی است که مردم فکر می کنند و سالیانه حدود 15 تا 20 هزار تومان است .

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: پنجم دی سالروز وقوع زلزله شهرستان بم بود که در آن زلزله، متاسفانه 38 هزار نفر جان باختند و این باید درس عبرتی باشد تا با برنامه ریزی های درست بتوانیم میزان خسارت های این گونه حوادث را کاهش دهیم .

قدمی از تدوین طرح جامع مدیریت بحران کشور خبر داد و افزود: کشور ما زمینه وقوع 38 نوع حادثه را دارد، لذا باید با تدوین برنامه های مختلفی همچون طرح جامع مدیریت بحران، آمادگی مقابله با این حوادث را داشته باشیم.

وی گفت : جمهوری اسلامی ایران از بین 10 رتبه حادثه خیزی جهان، رتبه هفتم را دارد که کشوری پرخطر محسوب می شود و این موضوع ایجاب می کند آمادگی لازم برای مقابله با حوادث را داشته باشیم .

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه این سازمان از سال 1387 تشکیل شده است ، گفت: تهیه طرح جامع خطرپذیری مناطق کشور نیز یکی دیگر از طرحهایی است که در این سازمان تدوین شده است .

قدمی گفت: هر بحران سه مرحله قبل از حادثه، زمان حادثه و بعد از حادثه دارد که برای آن ها در سازمان مدیریت بحران، برنامه تدوین شده است .

وی از برگزاری دو همایش رسانه در بحران و بازتوانی خبر داد و گفت: همایش رسانه در بحران، هجدهم دی در تهران برگزار می شود که در آن ضمن قدردانی از آثار برتر اصحاب رسانه، بر اهمیت نقش رسانه ها در کنترل بحرانها تاکید خواهد شد .

وی افزود: همایش بازتوانی نیز دوازدهم و سیزدهم دی با حضور مسئولان سازمان ها، دستگاهها و نهادهای مرتبط در زمینه امدادرسانی برگزار می شود .

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، به نوسازی بافت های فرسوده اشاره کرد و گفت: در سه سال گذشته، هزار و 500 هزار هکتار بافت فرسوده روستایی نوسازی شده است .

قدمی افزود : در تهران، سه هزار و200 هکتار بافت فرسوده وجود دارد که نوسازی بافت های فرسوده در این کلانشهر متاسفانه روند کندی دارد که علت اصلی آن نیز مشارکت نکردن خود شهروندان است .

وی، مقاوم سازی ساختمان ها و بناها را یکی از راهکارهای کاهش تلفات و خسارت ها در زمان وقوع حوادث دانست و گفت:‌ باید مانورهای بحران به گونه ای برگزار شود که متناسب با وقوع حادثه و دقیق تر از مانورهای فعلی برگزار شود .


( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی