بستن منو
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار صنعت بیمه > شناسه اختصاصی بیمه نامه برای هر مشتری شرکت های بیمه

شناسه اختصاصی بیمه نامه برای هر مشتری شرکت های بیمه

شناسه اختصاصی بیمه نامه برای هر مشتری شرکت های بیمه

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی با بیان اینکه اصالت همه بیمه نامه های صادر شده در شرکت های بیمه از طریق سامانه استعلام سنهاب (سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه) قابل دسترسی و اثبات است از اجرای مراحل جدید توسعه این سامانه در آینده خبر داد. 

مهدی نوروزی با اشاره به ویژگی های سامانه سنهاب اظهار داشت : از این پس تمامی بیمه گذاران می توانند با استفاده از این سامانه از آخرین وضع بیمه ای خود مطلع شوند و برای تکمیل سبد بیمه ای خود اقدام کنند.

وی با تشریح مراحل دوم و سوم سامانه سنهاب گفت : فعالیت این سامانه با استقبال کم نظیر بیمه گران و بیمه گذاران رو به رو شده است و در آینده نزدیک سطح دسترسی عموم به اطلاعات سنهاب افزایش خواهد یافت.

وی افزود : در مرحله بعدی تمامی مراحل خریداری ، ثبت و تمدید بیمه نامه ها از طریق الکترونیکی انجام می شود و بیمه گذاران می توانند از طریق این سامانه آخرین اطلاعات مربوطه به بیمه های خود را به آسانی ، رصد و برای به تمدید ، فسخ قرارداد و تکمیل سبد بیمه ای خودتصمیم گیری و اقدام کنند.

نوروزی با بیان اینکه صنعت بیمه در دهه های اخیر از مشکل آماد و اطلاعات ناقص و گاه نادرست رنج برده است ، گفت : خوشبختانه صنعت بیمه با راه اندازی و تکمیل سامانه سنهاب ، با شتاب قابل قبولی در مسیر اطلاعات رسانی شفاف و بیمه گذاران حرکت می کند و شرکت های بیمه نیز از این شفافیت اطلاعات سود می برند.

وی شیوه مهندسی معکوس را عامل اصلی موفقیت سامانه سنهاب دانست و یادآور شد : بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با جدیت ، تکمیل زیرساخت داده ها و اطلاعات را دنبال می کند.

نوروزی اعلام کرد : در آینده شناسه کاربردی و رمزی عبور اختصاصی نیز برای همه بیمه گذاران طراحی می شود و دراختیار آنان قرار می گیرد.

سامانه سنهاب استعلام بیمه نامه از بیمه مرکزی

با راه اندازی این سامانه عملکرد شرکت های بیمه گر در رشته های مختلف بیمه ای به صورت برخط در بیمه مرکزی ، قابل نظارت است.
همچنین مردم و افراد بیمه گذار برای جلوگیری از تخلف های احتمالی می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی بیمه مرکزی و واردکردن شماره بیمه نامه و کد ملی از اصالت بیمه نامه خود مطمئن شوند.

استعلام بیمه نامه از طریق سامانه پیامکی نیز فراهم شده است.
همچنین با راه اندازی این سامانه فرد بیمه گذار در صورت تغییر شرکت بیمه ای خود اگر تخفیف بیمه ای داشته باشد، می تواند این تخفیف ها را به شرکت بیمه ای جدید منتقل کند.


( 1 Vote )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی