بستن منو
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۱

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار صنعت بیمه > خدمات بیمه اتکایی جهان در سال ۲۰۱۴ پررونق است

خدمات بیمه اتکایی جهان در سال ۲۰۱۴ پررونق است

خدمات بیمه اتکایی جهان در سال ۲۰۱۴ پررونق است

عوامل متعددی باعث می شود که نرخ حق بیمه های اتکایی در سال 2014 میلادی افزایش چندانی نداشته باشد اما این بازار همچنان پرظرفیت خواهد بود.

به گزارش بینا به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، در نخستین گزارش منتشر شده در سال 2014 میلادی درباره وضعیت بیمه اتکایی جهان، آمده است که مجموعه ای از عوامل ترکیبی باعث شده که خریداران در تمامی خطوط تجاری همچنان به عنوان مشتریان نرم بیمه اتکایی باقی بمانند.

در گزارش "ویلیس ری" یکی از بزرگترین کارگزاران بیمه اتکایی در جهان، بر این نکته تاکید شده است "شرایط نرم بازار دیگر منحصر به بازارهای تجاری و کسب و کار نیست چراکه نرخ ها در اغلب خطوط از اول ماه ژانویه کاهش داشته است."

عملیات اتکایی باعث می‌ شود تا بیمه ‌گر بتواند بیمه ‌نامه‌ هایی با سرمایه‌ های بالاتر صادر کند و بنابراین می ‌تواند ریسک‌ های بیشتری بپذیرد، چرا که بخشی از ریسک به بیمه‌ گران اتکایی واگذار شده است. بیمه اتکایی اکنون از یک قرارداد ساده به یک قرارداد بسیار تخصصی و پیشرفته تبدیل شده است؛ چرا که بسیاری از بیمه ‌گران اتکایی متحمل خسارات سنگینی شده ‌اند و از نظر مالی با مشکل مواجه شده ‌اند.

"جان کاواناگ" مدیرکل این شرکت، در این باره گفت: عوامل کلیدی در به وجود آوردن این ظرفیت فوق العاده موثر بوده است. عملکرد قوی در سال 2013 ترازنامه مالی بیمه گران سنتی را تقویت کرده است. سرمایه های جدید از سوی سرمایه گذاران غیرسنتی در این سال به حدود 50 میلیارد دلار رسیده است.

او ادامه داد که این عامل به همراه افزایش تقاضاها باعث شده که قوانین مناسبی نیز اتخاذ شود که درک درست از مدیریت ریسک را به دنبال داشته است.

در این گزارش همچنین آمده است که هم بیمه گران سنتی و هم سرمایه گذاران جدید با چالش های بیشماری مانند کاهش حق بیمه ها، ایجاد ظرفیت های جدید، ورود بازیگران تازه نفس، نرخ بهره پایین و کسب حق بیمه های بیشتر توسط خریداران بزرگ، مواجه خواهند شد.

پیش از این در گزارش ها آمده بود که انتظار می رود بازار بیمه اتکایی در خاورمیانه در تابستان سال 2014 میلادی، 2.4 درصد بهبود یابد و شرایط مناسب و ساختار قوی بدون شک بر بی ثباتی سیاسی غلبه خواهند کرد، چراکه رشد جذاب بازار بیمه اتکایی در خاورمیانه و شمال آفریقا به مدد شرایط مناسب اقتصادی همچنان ادامه دارد اما رقابت شدید و بی ثباتی سیاسی آسیب های جدی برای ساختار قوی این صنعت هستند.

طبق گزارش ویلیس ری، با تجدیدنظرهای انجام شده، نرخ حق بیمه اتکایی به طور کل حدود 11 درصد کاهش خواهد داشت و ایالات متحده آمریکا با کاهش 15 درصدی در صدر این فهرست قرار دارد. برای قاره اروپا و بریتانیا این کاهش بین 10 تا 15 درصد پیش بینی شده است چراکه قیمت ها از اول ژانویه تحت فشار عوامل متعددی هستند.


( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی