بستن منو
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۹

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار صنعت بیمه > بالاتر بودن پوشش‌ بیمه ای مردم ایران از میانگین جهانی

بالاتر بودن پوشش‌ بیمه ای مردم ایران از میانگین جهانی

بالاتر بودن پوشش‌های بیمه‌ای مردم ایران از میانگین جهانی

رئیس کل بیمه مرکزی پوشش‌های بیمه‌ای که مردم ایران دریافت می‌کنند، از میانگین جهانی بالاتر است.

امین با اشاره به چالش‌های بیمه‌های عمر در ایران، اظهار داشت: مهمترین چالش این بیمه، تورم است، زیرا در شرایط بالا بودن تورم، نرخ سود سپرده بانکی 22 درصدمی باشد و بانک‌ها بزرگترین رقیب برای بیمه‌ها هستند.

وی بیان کرد: با وجود این که  تورم بر بیمه‌ عمر و سپرده‌ گذاری تاثیرگذار است، اما این پدیده بر بیمه‌های عمر، زمانی که یکساله خریداری شود، تاثیرگذار نیست، اما با این وجود باز هم استقبالی از آن نمی‌شود.

رئیس‌ کل‌ بیمه‌ مرکزی با اشاره به این نکته که قسمتی از‌ بیمه‌ نامه‌های عمر، مربوط به فوت و بخش دیگر سپرده‌گذاری است، گفت: نرخ‌ بازده‌ بخش‌ سرمایه‌گذاری براساس آیین‌نامه مصوب شورای عالی بیمه حداکثر 18درصد است.

وی افزود: به دلیل این که تورم برای سال‌های بعدی قابل پیش‌بینی نیست، نرخ بازده به 15 درصد و سال بعد آن به 10 درصد کاهش یافته است و اگر تورم در طول آن سال‌ها بالا باشد، به نفع بیمه و به زیان بیمه‌گذار است، اما اگر تورم به کمتر از 10 درصد برسد، به زیان شرکت بیمه و نفع بیمه‌گذار است، زیرا شرکت بیمه در شرایط تورم کمتر از 10 درصد باید 18 درصد ارزش افزوده به حساب بیمه‌گذار منظور کند.

همچنین تصریح کرد: به دلیل اینکه بیمه‌ عمر دارای پیچیدگی و تنوع است، کسانی می‌توانند به مردم معرفی کنند که خود علاوه بر آشنایی کامل با ویژگی‌های محصولات بیمه‌های عمر، انگیزه، استعداد و درک و روابط عمومی مناسبی داشته؛ تا مردم بتوانند با مراجعه به نمایندگان معتبر انتخاب مناسبی داشته باشند.

امین با اشاره به نداشتن دانش و صلاحیت مناسب نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه، افزود: یکی از کارهای بیمه مرکزی برگزیدن نمایندگی‌ شرکت‌های بیمه است؛ در سال‌های گذشته مجوز تاسیس نمایندگی به راحتی به افراد مختلف داده شده، در حالی که اداره نمایندگی بیمه، کار تخصصی و فنی است و نیازمند آموزش و کسب مهارت‌های لازم می باشد.

به گزارش بیمه پاسارگاد رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با توجه به اینکه میانگین جهانی ضریب نفوذ صنعت بیمه 7 درصد است، پوشش‌های بیمه‌ای که مردم ایران دریافت می‌کنند، از میانگین جهانی بالاتر است.


( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی