بستن منو
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۴

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار بیمه های عمر > ايجاد نمايندگی های تخصصی فروش بيمه عمر

ايجاد نمايندگی های تخصصی فروش بيمه عمر

ايجاد نمايندگي های تخصصی فروش بيمه عمر

عدم اعتماد به بخش خصوصي، پيچيده كردن محصول و استاندارد نكردن محصول بيمه عمر از دلايل سرانه پائين تقاضای بيمه عمر در ايران است.

به گزارش روابط عمومي پژوهشكده بيمه، دكتر غدير مهدوی تاسيس شركت های تخصصی بيمه عمر را يكی از را هكارهای افزايش تقاضای سرانه بيمه عمر در ايران دانست و افزود: به دليل ماهيت خاص بيمه عمر كه نيازمند تخصص است، نمايندگي های تخصصي فروش بيمه عمر ضروری به نظر مي رسد.

وي ترويج بيمه هاي خرد را يكي ديگر از راه كارهاي افزايش ضريب نفوذ بيمه عمر در ايران دانست و افزود: هدف از ترويج بيمه های خرد گسترش بيمه در روستاها و شهرهای بسيار كوچك است كه عمدتا به صورت تعاوني و با حمايت دولت تاسيس مي شود.

سرپرست گروه اشخاص پژوهشكده بيمه نیز بيمه گري را صرفا يك امر تجربي ندانست و افزود: بيمه يك علم است و بايستي به صورت ضرب الاجل گروهي براي كسب تخصص هاي ويژه در گرايش هاي مختلف بيمه اي به خارج از كشور اعزام شوند.

فريدون خليلي فرد فروش بيمه عمر را همانند فروش يك كالا ندانست و افزود: اگر بيمه عمر به درستي عرضه شود و اطلاعات صحيح و شفاف در اختيار بيمه گذار قرار گيرد، همه متقاضي آن خواهند بود چرا كه بيمه عمر بر اساس نياز فرد به پوشش تعهداتش نسبت به خانواده در زمان حيات و فوت است.

معاون مدير عامل بيمه هاي عمر شركت بيمه كارآفرين با تاكيد بر اينكه بايستي به اين صنعت احترام گذاشت، تصريح كرد: بيمه مركزی بايستی ضوابط بيشتري برای پذيرش نمايندگی و كارگزاری بيمه اعمال نمايد.

در ادامه اين نشست تخصصی، دكتر يعقوب رشنوادی با طرح اين سوال كه تاكنون چقدر براي استاندارسازی محصولات بيمه عمر تلاش شده است، گفت: با همه پيچيدگی هايي كه بيمه عمر دارد، بايستي اين بيمه به صورت ساده براي مردم بيان شود.

معاون پژوهشي پژوهشكده بيمه با اشاره با اينكه تحليل دقيقي از ساختار بيمه عمر در كشور وجود ندارد، گفت: عدم اعتماد به بخش خصوصي، پيچيده كردن محصول و استاندارد نكردن محصول بيمه عمر از دلايل سرانه پائين تقاضای بيمه عمر در ايران است.

نسرين شرافت عضو ديگر اتاق فكر با تاكيد بر توجه به نياز هاي بازار جهت عرضه بيمه عمر در ايران گفت: براي افزايش ضريب نفوذ بيمه عمر بايستي تنوع محصول در صنعت بيمه وجود داشته باشد.

مدير نظارت فني بيمه مركزی جمهوری اسلامی ايران خواستار اعطاء امتيازاتي به خريداران بيمه عمر جهت ترويج اين نوع بيمه شد.

گفتني است، اين سومين جلسه تخصصي اتاق فكر بيمه است كه به موضوع بيمه عمر و راه كارهای گسترش آن در ايران جهت دستيابي به توصيه های سياستگذاری مي پردازد.


( 3 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی