بستن منو
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۹

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار بیمه های عمر > افزايش ضريب نفوذ بيمه عمر

افزايش ضريب نفوذ بيمه عمر

رييس پژوهشكده بيمه  :  افزايش ضريب نفوذ بيمه عمر، سرمايه را به سمت بيمه سوق مي دهد

رييس پژوهشكده بيمه با اشاره به نقش بي بديل بيمه در راه رسيدن به الگوي ايراني اسلامي توسعه، بازاريابي بهينه در زمينه بيمه عمر را منجر به توسعه يافتگي سرمايه و افزايش ذخاير صنعت بيمه دانست.


به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران در نشست خبري كنفرانس بين المللي بازاريابي تخصصي بيمه كه صبح امروز در محل پژوهشكده بيمه برگزار شد، غدير مهدوي ايجاد امنيت و آرامش براي تمامي فعاليت هاي زندگي، افزايش سرمايه گذاري ، رونق اقتصادي و اشتغال و همچنين توزيع عادلانه ريسك را از جمله كاركردهاي اساسي صنعت بيمه در اقتصاد برشمرد.
رييس پژوهشكده بيمه تصريح كرد: زماني كه افرادي از جامعه دچار خسارت مي شود در صورت نبود بيمه با ريسك مواجه خواهند شد بنابراين توزيع عادلانه ريسك مشكلات را مرتفع خواهد كرد.
وي با اشاره به نقش جدي بيمه در الگوي توسعه ايراني و اسلامي گفت: در مسير رسيدن به الگوي ايراني و اسلامي توسعه و اقتصاد اسلامي عدالت حرف اول را مي زند بنابراين بيمه ابزاري ضروري براي رسيدن به عدالت است.
وي پيشرفت كشور بدون تعالي بيمه را دور از انتظار دانست و افزود: با توجه به اينكه فعاليت اقتصادي ريسك زيادي دارد چنانچه مديريت درستي شود ثبات را به ارمغان مي آورد بنابراين ضرورت نفوذ بيمه در اقتصاد پيشرفت را به دنبال خواهد داشت.
وي ارائه محصولات مناسب و خدمات بيمه اي كه عمدتا بر تعيين نرخ عادلانه مبتني است و همچنين بازاريابي را لازمه توسعه صنعت بيمه عنوان كرد و افزود: صنعت بيمه ريسك را پوشش مي دهد اما در ذات خود ريسك جدي نهفته است بنابراين اگر بازاريابي موفق نباشد در سراشيبي ورشكستگي قرار مي گيرد.
مهدوي با دشوارتر دانستن بازاريابي بيمه نسبت به بانك، بورس و حتي عرصه هاي توليد فيزيكي خاطرنشان كرد: در صورتي كه بيمه گر نتواند مشتري مداري كند حق بيمه كافي نخواهد بود و خسارات جبران ناپذيري را صنعت بيمه متحمل مي شود.
وي با اشاره به اينكه بازاريابي بيمه عمر، ويژگي هاي خاص خود را دارد ادامه داد: با توجه به اينكه بازاريابي بيمه عمر چهره به چهره است نيازمند افراد بازارياب باتجربه، باسواد و بهره مند از دانش تصادفي است كه اميدواريم با برگزاري كنفرانس كاركرد اصلي بيمه كه هدف آن رونق اقتصاد و افزايش اشتغال و اتصال به بازارهاي مالي است تحقق يابد.
رييس پژوهشكده بيمه در خصوص نيازسنجي بازار براي رفع مشكلات بيمه نيز گفت:‌ وظيفه پژوهشكده ارائه راهكار در زمينه مشكلات صنعت بيمه است.
بنابراين در اين رابطه با تهيه پرسشنامه ها و مصاحبه هاي گوناگون بازار را رصد و آسيب شناسي كرده و در صدد رفع مشكلات برخواهد آمد.
وي با بيان اينكه قشر عظيمي در زمينه تاثيرگذاري بيمه در اقتصاد نقش آفريني داشتند خاطرنشان كرد:‌ اثر تراوشي فعاليت بيمه بر فعاليت اقتصادي مدنظر صنعت بيمه است.
وي افزود: در صورتي فعاليت هاي بيمه موفق خواهد بود كه ذخاير شركت هاي بيمه قابل توجه باشد و تقاضاي بيمه عمر نيز زياد باشد چرا كه فاصله دريافت حق بيمه عمر تا پرداخت زمان بر است بنابراين تقاضاي زياد آن نشان دهنده موفقيت صنعت بيمه است.
وي سرمايه گذاري در بيمه را در كشور مطلوب ندانست و يادآور شد: تقاضاي بيمه عمر اثر مستقيم بر سرمايه دارد كه متاسفانه با كاهش تقاضا در كشور مواجه هستيم و رقم آن 4 دلار در مقابل 360 دلار دنيا است.
مهدوي تصريح كرد: با توجه به پايين بودن تقاضاي بيمه عمر در ايران نبايد انتظار داشته باشيم سرمايه زيادي از پرتفوي بيمه عمر ايجاد شود.
وي ادامه داد: غير از تعداد معدودي از شركت ها اغلب شركت هاي بيمه اي سود قابل توجهي از بيمه عمر عايدشان نمي شود و اين امر به بازاريابي نامناسب و دسته بندي ريسكي غيرحرفه اي و همچنين عدم موفقيت در اعتبارسنجي مشتريان برمي گردد.


( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی