بستن منو
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۳

مسیر سایت

پورتال خبری > خبر و اخبار بیمه پاسارگاد > بیمه پاسارگاد به ازای هر سهم ۵۷ /۳۵۸ریال سود پرداخت کرد

بیمه پاسارگاد به ازای هر سهم ۵۷ /۳۵۸ریال سود پرداخت کرد

طبق مصوبه مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام ؛ بیمه پاسارگاد به ازای هر سهم ۵۷ /۳۵۸ریال سود داد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه پاسارگاد با حضور ۹۶ درصد صاحبان سهام در روز سه شنبه ، پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ در تالار ایوان شمس برگزار شد و صورت های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۰ به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش، مجمع عمومی صاحبان سهام بیمه پاسارگاد به ریاست آقای معصوم ضمیری نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت برگزارشد؛ آقایان دکتر مجید قاسمی و امین تفرشی به عنوان ناظر وخانم دکتر نعیمیان به عنوان منشی جلسه وی را در برگزاری مجمع همراهی کردند و گزارش کاملی از فعالیت های شرکت در سال مالی۱۳۹۰ توسط عضو هیات مدیره و معاون مالی، سرمایه گذاری و منابع انسانی بیمه پاسارگاد به سمع و نظر سهامداران رسانده شد.

تصویب مبلغ ۱۵۷,۵۰۰ میلیون ریال سود قابل تقسیم، تعیین موسـسه حسابرسی رایمند و همکاران به عـنوان بازرس اصلی و موسسه حسابرسی ایران مشهود به عنوان بازرس علی البدل و انتخاب روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های کثیرالانتشار شرکت از مصوبات مجمع عمومی صاحبان سهام بیمه پاسارگاد بود.

همچنین بر اساس عملکرد سال مالی ۹۰ و صورت های مالی ارائه شده، عایدی (EPS)هر سهم ۵۷/ ۳۵۸ ریال تعیین شد و مبلغ ۲۵۰ ریال به صورت سود نقدی قابل پرداخت تخصیص یافت. شرکت بیمه پاسارگاد در سال مالی ۹۰ با صدور ۴۳۲,۲۶۲ فقره بیمه نامه بیش از ۱,۷۳۱ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد که این رقم نسبت به سال قبل ۶۶ درصد افزایش را نشان می دهد. بدین ترتیب سهم بیمه پاسارگاد در بـازار از حدود ۷۲ /۱ درصـد درسـال ۸۹ به بیش از ۲ درصد در سـال ۹۰ افزایش یافته است. همچـنین میزان خسـارت پرداخـتی این شرکت در سال گذشته ۵۵۸ میلیارد و۶۵۰ میلیون ریال بوده است.

بر اساس آمار ۹/ ۳۹ درصد پرتفوي شرکت مربوط به بيمه‌هاي اتومبيل، ۳۹درصد اشخاص، ۲ /۶ درصد آتش سوزي، ۷ /۳ درصد باربري ،۷ /۵ درصد مسئوليت و ۵/۵ درصد مهندسي، انرژی و سایر بیمه ها است. ضريب خسارت شركت نیز در سال ۱۳۹۰ حدود ۵ /۶۰ درصد بوده است. این در حالی است که به استناد سالنامه آماری سال ۱۳۸۹ صنعت بیمه که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده ، ضریب خسارت بازار بیمه کشور معادل ۵ /۷۸ درصد بوده است.

شایان ذکر است، مدیریت آگاهانه بر ترکیب پرتفوی بیمهای شرکت از طریق حضور در بازارهای جدید ، بررسی ریسکهای پیشنهادی و قبول آنها براساس اصول بیمهگری و مدیریت ریسک، ادامه همکاریهای مشترک با بانک پاسارگاد برای ارائه خدمات بیمهای به سپرده گذاران بانک پاسارگاد ، تاکید بر گسترش بیمه های عمر و تامین آتیه، جذب نمایندگان جدید برای عرضه و فروش بیمه های عمومی و عمر، پذیرش در فرابورس و تدوین برنامه ۵ ساله شرکت از مهم ترین اهداف و برنامه های بیمه پاسارگاد عنوان شد.

برگزاری زودهنگام مجمع عمومی صاحبان سهام ، تصویب صورت های مالی سال ۹۰ ، رشد ۶۶ درصدی پرتفوو ترکیب همگون آن ، ضریب خسارت مناسب ، پذیرش در فرابورس و كشف قيمت هر سهم شركت بيمه پاسارگاد با نماد «بپاس» به مبلغ۲۱۶۱ ريال به عنوان چهارمین نماد گروه بیمه در بازار فرابورس، عمکرد بسیار شفاف بیمه پاسارگاد و رضایت سهامداران این شرکت را تایید کرد.

همچنین در چهاردهمین سال تدوین فهرست شرکتهای برتر که توسط سازمان مدیریت صنعتی برای عملکرد سال ۱۳۸۹ شرکتها صورت گرفت ، بیمه پاسارگاد رتبه ۲۰۶ را کسب نمود و در مجموعه صد شرکت سوم از ۴۰۰ شرکت بزرگ ایران در سال ۱۳۸۹، عنوان شرکت برتر از نظر رشد سریع را به دست آورده است .


( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی