بستن منو
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۲

مسیر سایت

پورتال خبری > خبر و اخبار بیمه پاسارگاد > اقدامات بعد از تصادف با اتومبیل

اقدامات بعد از تصادف با اتومبیل

تصادف با اتومبیلاقدامات بعد از تصادف با اتومبیل

در این مطلب از مجموعه مطالب سایت بیمه پاسارگاد قصد داریم تا آموزشی داشته باشیم از اینکه بعد از تصادف چه باید کرد.
با ما همراه باشید.

در بیشتر مواقع نیازی به حضور مامور نیازی نیست. شرکت‌های بیمه(بیمه پاسارگاد) موظفند تا سقف دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خسارت را بدون نیاز به کروکی به خسارت‌دیده پرداخت کنند.
برخی افراد به قول معرف دست به تصادفشون خوبه! تعدای هم حتی یک تصادف در طی مدت رانندگی‌شان به نام خود ثبت نکرده و وقتی با اولین تجربه‌ تصادف روبه‌رو می‌شوند، سردرگم و مضطرب می‌شوند و نمی‌دانند چه کنند.

دوستان ناراحتی و جار و جنجال چیزی را عوض نمی‌کند. اگر قصد مصالحه و گذشت ندارید با ۱۱۰ تماس بگیرید. نشانی و خلاصه‌ای از رخداد را بگویید تا آنها نزدیک‌ترین کارشناس راهنمایی و رانندگی به شما را فراخوانده، به نشانی گفته ‌شده بفرستند.

گاهی هم به حضور مامور نیازی نیست. کافی است کوپن بیمه‌ فرد مقصر را با شماره‌ای برای تماس در صورت لزوم بگیرید و به واحد پرداخت خسارت بیمه‌ فرد مقصر بروید. فقط همین !!!
در کارت بیمه‌ خودتان شماره‌ تماس صادرکننده‌ بیمه‌نامه قید شده است. تماس بگیرید و نظر و راهنمایی آنها را بخواهید. اگر اصول جلب و نگهداری مشتری را بدانند بدقت شما را راهنمایی می‌کنند.

‌در صورتی که مقصر زیر بار قصور خود نمی‌رود، بهتر است با تلفن همراه خود از صحنه عکس بگیرید و حتما خودروها را به حاشیه‌ راه هدایت کنید و منتظر رسیدن افسر بمانید. ماندن هر دو خودرو در این شرایط علاوه بر امکان وقوع تصادفی دیگر، به خطر افتادن جان خود یا دیگران و بسته‌شدن راه و افزایش ترافیک، سبب جریمه‌ هر دو طرف خواهد شد.
‌در تصادفاتی که منجر به خسارت مالی می شود ممکن است مقصر برای استفاده از تخفیفات بیمه‌ خود در سال‌های بعد به شما پیشنهاد تعمیر و پرداخت هزینه را دهد.
دقت کنید ! فقط اگر اطمینان دارید، با دریافت بیمه‌نامه یا کارت خودرو و شماره‌ تماس به چند تعمیرگاه بروید و با برآورد اولیه‌ هزینه تا تسویه حساب کامل مدارک را نزد خود نگاه دارید.

توجه داشته باشید بجز تصادفات منجر به خسارت مالی، در تصادفات جرحی یا منجر به فوت به هیچ‌وجه نباید خودروها را جابه‌جا کرد یا صحنه‌ تصادف را تغییر داد. پس از تماس با ۱۱۰ به اورژانس نیز اطلاع دهید تا کار رسیدگی یا انتقال مجروحان از طرف آنها صورت گیرد.
مشخص‌کردن مقصر تصادفات منجر به جرح، فوت، حاکی از عدم سازش و زیر بار تقصیر نرفتن یکی از طرفین، باید در مراجع قضایی صورت گیرد. همراه نداشتن مدارک حین کشیدن کروکی نیز به چنین نتیجه‌ای می‌انجامد.

در صورتی که هر گونه سوال و ابهامی دارید با ما تماس بگیرید.


( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی