بستن منو
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲

مسیر سایت

پورتال خبری > خبر و اخبار بیمه پاسارگاد > 31 درصد افزایش سود خالص بیمه پاسارگاد

31 درصد افزایش سود خالص بیمه پاسارگاد

31 درصد افزایش سود خالص بیمه پاسارگاد
شرکت بیمه پاسارگاد در نیمه اول امسال ۳۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته به عنوان سود خالص در حساب های خود ثبت کرده است.
 
بیمه پاسارگاد که صورت های مالی عملکرد ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۴ خود را به سازمان بورس اوراق بهادار ارائه کرده، مبلغ ۳ هزار و ۵۹۴ میلیارد ریال حق بیمه صادره داشته که با رشد ۱۸ درصدی همراه بوده و درآمد حاصل از حق بیمه را ۲ هزار و ۸۲۸ میلیارد ریال اعلام کرده که ۲۶ درصد بیشتر از سال گذشته است.
 
این شرکت در نیمه اول امسال یک هزار و ۱۸۶ میلیارد ریال خسارت پرداخته که در مقایسه با سال گذشته ۲۹ درصد افزایش یافته است. ضمن این که سود خالص شرکت با رشد ۳۱ درصدی ۲۹۴ میلیارد و ۶۰۸ میلیون ریال اعلام شده است.
 
بیمه پاسارگاد که با ۲ هزار و ۴۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال سرمایه در فرابورس فعالیت می کند، برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۴ برای هر سهم درآمد ۳۳۳ ریالی پیش بینی کرده و در نیمه اول سال با به دست آوردن ۱۴۴ ریال از این درآمد ۴۴ درصد بودجه را پوشش داده است.
 
بنابر ترازنامه ارائه شده ، این شرکت دارایی های خود را ۱۰ درصد افزایش داده و سود انباشته ۳۷۵ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریالی در حساب های این شرکت مشاهده می شود.
 
بنابر این گزارش آخرین قیمت هر سهم شرکت ۲/۹۷۰ ریال به ثبت رسیده و نسبت قیمت به درآمد سهام آن ۸/۹۲ است. ضمن این که بیمه پاسارگاد ۳۰/۵۶ درصد سهام شناور دارد و بانک پاسارگاد با در اختیار داشتن ۲۰ درصد سهام و سرمایه گذاری پارس حافظ با داشتن ۱۹/۲۲ درصد سهام سهامدار عمده این شرکت محسوب می شوند.

( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی