بستن منو
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۵

مسیر سایت

پورتال خبری > خبر و اخبار بیمه پاسارگاد > لزوم دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث

لزوم دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث

لزوم دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث

هشدار بیمه پاسارگاد به صاحبان خودرو و دارندگان بیمه های شخص ثالث، الحاقیه بیمه شخص ثالت را جدی بگیرید.
مردم دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث خود را جدی بگیرند.
 
بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران در آستانه ماه رجب كه نخستین ماه حرام در سال جاری محسوب می شود، بار دیگر از دارندگان وسیله نقلیه موتوری زمینی خواست كه نسبت به تهیه الحاقیه و افزایش پوشش بیمه نامه شخص ثالث خود اقدام كنند.
به گزارش بیمه پاسارگاد نقل از اداره كل روابط عمومی بیمه مركزی، قوه قضائیه در سال ۹۵ میزان دیه را ۱۹۰ میلیون تومان برای ماه های غیرحرام اعلام كرده است. بر همین اساس، از ابتدای سال ۱۳۹۵ مبلغ ریالی دیه از ۱۶۵میلیون تومان به ۱۹۰ میلیون تومان برای ماه های غیرحرام و از۲۲۰ میلیون تومان به ۲۵۳.۳ میلیون تومان برای ماههای حرام افزایش می یابد.
 
بنابراین تعهدات شركت های بیمه نیز در ماه‌های حرام از ۲۲۰ میلیون تومان به ۲۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است و با توجه به اینكه بیمه‌نامه‌های فعلی تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان را پوشش می‌دهند، اگر دارنده خودروئی در ماه حرام تصادف منجر به فوت داشته و الحاقیه بیمه نامه را تهیه نكرده باشد، باید مابه‌التفاوت ۲۲۰ میلیون و ۲۵۳ میلیون تومان خود را پرداخت كند. لذا بیمه گذاران باید برای تهیه الحاقیه مربوط به مابه التفاوت افزایش دیه اقدام و تعهدات بیمه نامه وسیله نقلیه خود را افزایش دهند.
شایان ذكر است ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ مصادف با شروع اولین ماه حرام (رجب) است و ضروری است بیمه گذاران تا آن زمان، الحاقیه بیمه نامه شخص ثالث خود را خریداری كنند.

( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی