بستن منو
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۹

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار بانک و بانکداری > تجلیل از برگزیده جشنواره فیلم بانک پاسارگاد

تجلیل از برگزیده جشنواره فیلم بانک پاسارگاد

تجلیل از 24 برگزیده جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد در روز 26 دی

دکتر حسن بلخاری، دبیر جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای بانک پاسارگاد:

تجلیل از 24 برگزیده جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای بانک پاسارگاد در روز 26 دی

به گزارش بیمه پاسارگاد نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد، دکتر حسن بلخاری، دبیر جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای بانک‌ پاسارگاد، از برگزاری مراسم اختتامه نخستین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای این بانک در روز 26 دی ماه سال جاری در مرکز همایش‌های برج میلاد خبر داد.

دکتر حسن بلخاری، در یک نشست خبری، در سخنانی با بیان این نکته که حدود 30 سال است که شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ دنیا به مسوولیت‌های اجتماعی خود توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند، اظهار داشت: امروزه شرکت‌های رتبه‌سنج در معیارهای رتبه‌دهی خود علاوه بر مسایل اقتصادی، به فعالیت‌های شرکت‌ها و موسسات در امور فرهنگی و اجتماعی نیز توجه‌ای دارند و این موضوعات در رتبه‌بندی آن‌ها موثر است.

وی با اشاره به این نکته که بانک پاسارگاد هم به حوزه مسوولیت های اجتماعی اعتقاد راسخی دارد، گفت: بنده از سال 89 به این مجموعه وارد شده‌ام و نخستین کار هم در حوزه سرمایه‌گذاری این بانک در حوزه فیلم، فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین بود که تنها فیلم برنده جایزه اسکار در کشور به حساب می‌آید.

دکتر بلخاری با تأکید بر این نکته که بانک پاسارگاد در همه ابعاد از فیلم و سینما تا کتاب و دانشگاه، مسوولیت‌های خود را انجام داده است، خاطرنشان کرد: این بانک تاکنون در فیلم‌های سینمایی چون "جدایی نادر از سیمین"، "طبقه حساس"، "بهمن"، "ملبورن" و "من دیه‌گو مارادونا هستم"، سرمایه گذاری کرده است.

وی اعلام کرد که بانک پاسارگاد در جهت حمایت از صنعت سینمای کشور، برای سرمایه‌گذاری در فیلمنامه‌های خوب و موفق دیگر هم آمادگی کامل دارد.

دبیر جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای با تأکید بر این نکته که این جشنواره با هدف حمایت از جوانان راه‌اندازی شده است، ادامه داد: اگر خلاقیت در کنار امکانات مادی و لجستیکی قرار نگیرد، نمی‌تواند به فعلیت برسد و در همین راستا، بانک پاسارگاد حمایت از فیلم‌های کوتاه و ایده‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تأکید کرد: استقبال از این جشنواره به حدی بود که مسوولان بانک پاسارگاد را تشویق کرد که این جشنواره را دائمی کنند، به همین دلیل در شورای فرهنگی بانک تصویب شد که جشنواره مذکور هر دو سال یک بار برگزار شود.

دکتر بلخاری با اشاره به این نکته که از همین حالا آماده دریافت فیلم‌ها و ایده‌های علاقمندان برای جشنواره دو سال آینده هستیم، گفت: اگر جوانان مورد حمایت قرار گیرند، به کارگردان‌های بزرگی در کشور تبدیل خواهند شد و این جشنواره نبوغ سرشار جوانان این مرز و بوم را در بخش هنر و سینما نشان داد.

وی برگزاری این جشنواره را اقدامی مقدس در جهت کشف خلاقیت‌های وسیع جوانان کشور خواند و اظهار امیدواری کرد که بانک پاسارگاد در شناساندن این خلاقیت‌ها به جامعه موفق باشد.

دبیر جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد اظهار داشت: امیدواریم با افزایش حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها این موج را وسیع‌تر کنیم و استعدادهای زیادی را به جامعه هنری کشور معرفی کنیم.

دکتر بلخاری از تشکیل بنیاد فرهنگی و هنری بانک پاسارگاد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از مقدمات راه‌اندازی این بنیاد، از جمله اخذ مجوزها انجام شده است و تأسیس آن به بانک اجازه خواهد داد تا اقدامات حمایتی خود را در بخش فرهنگ و هنر در سطح وسیع‌تری به انجام برساند.

وی اضافه کرد: در سال آینده دانشکده هنر و معماری خاتم هم راه‌اندازی خواهد شد که در این دانشکده امکان ادامه تحصیل برگزیدگان جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای و همچنین بهره‌گیری از استعدادهای این مرز و بوم فراهم خواهد شد.


( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی