بستن منو
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۴

مسیر سایت

پورتال خبری > اخبار بانک و بانکداری > افتخاری دیگر اهدای کتاب نفیس قرآن طباخ توسط بانک پاسارگاد

افتخاری دیگر اهدای کتاب نفیس قرآن طباخ توسط بانک پاسارگاد

افتخاری دیگر اهدای کتاب نفیس قرآن طباخ توسط بانک پاسارگاد
 
اهدای کتاب نفیس قرآن طباخ‌ به‌ استانداری های اردبیل و البرز، توسط بانک پاسارگاد
 
بانک پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و در ادامه‌ی طرح اهدای کتب نفیس به دانشگاه‌ها، مراکز علمی، نهادها، استادان و فرهیختگان، یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ هروی را به استانداری‌های اردبیل و البرز اهداء کرد.
 
به گزارش بیمه پاسارگاد نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد، قرآن طباخ، از قرآن‌های نفیس و ارزشمند گنجینه‌ی آستان قدس رضوی است که در سال 1394 با حمایت این بانک چاپ و رونمایی شد.
 
بانک پاسارگاد این کتاب را جهت بهره‌مندی علاقمندان و انجام پژوهش‌های مرتبط به مراکز مختلف علمی، فرهنگی و نهادها اهداء می‌کند.
 
در همین راستا و در پی اهدای این کتاب به استانداری های اردبیل و البرز، مجید خدابخش استاندار اردبیل و سید حمید طهائی استاندار البرز، ضمن تشکر از مدیرعامل این بانک به دلیل حمایت از فرهنگ و هنر کشور، سرلوحه قراردادن این‌گونه اقدامات را برای کلیه سازمان‌ها ضروری دانستند.
 
گفتنی است «مصحف شریف خراسان»، در قرن نهم هجری قمری، توسط «عبدالله طباخ هروی»، از شاگردان جعفر تبریزی (بایسنقری)، کتابت شده‌ و در سال 1040 هجری قمری وقف حرم حضرت امام‌رضا (ع) شده‌است. این مصحف شریف، در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی‌متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی‌نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته‌ شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده‌است.
 
اهدای این اثر ارزشمند، به‌منظور بهره‌مندی خطاطان، هنرمندان و دانشجویان، به برخی از نهادها و مراکز فرهنگی به‌ویژه دانشکده‌های علوم و ادبیات انسانی دانشگاه‌ها ادامه خواهد داشت.

( 0 Votes )

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی